> English
Haber ara:
     
Anasayfa
Bilim/Strateji Bürosu
Eğitim Bürosu
Esnaf/Zanaatkar Bürosu
Halk Örgütleri Bürosu
Hukuk Bürosu
Kadın Bürosu
Kamu Emekçileri Bürosu
Kardeşlik Bürosu
Köylü Bürosu
Meslek Odaları Bürosu
Milli Güçbirliği Bürosu
Örgütlenme Bürosu
Propaganda/Basın Bürosu
Sendika Bürosu
Siyasal Yayınlar Bürosu
Uluslararası İlişkiler Bürosu
 
 
 
  NALDÖKEN’DE YARIM SAATTE 25 KİŞİ ÜYE OLDU! [27 Aralık 2010]  
ÖDEMİŞ VE BORNOVA NALDÖKEN’DE
İŞÇİ PARTİSİ RÜZGARI ESTİ!
 
İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İzmir gezisinin son günü olan 26 Aralık 2010 tarihinde partisinin Bornova Naldöken Mahalle Temsilciliği ve Ödemiş İlçe Teşkilatının açılışlarını gerçekleştirdi. Açılışlara Genel Başkan Yardımcısı E. Hv. Korg. Yaşar Müjdeci, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. H. Tugay Şen ve Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül de katıldı.

NALDÖKEN’DE YARIM SAATTE 25 KİŞİ ÜYE OLDU
Bornova Naldöken mahallesi temsilciliği açılışında konuşan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Hv. Korg. Yaşar Müjdeci, “teşkilatlanmadan olmaz, işin başı teşkilattır. Burada güçlü bir durumdayız. Bunun artarak devam etmesi gerekmektedir. Temsilcilik binamız halkımıza hayırlı olsun” dedi. Naldöken temsilciliği, davul zurna eşliğinde halaylar çekilerek açıldı. Daha sonra İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, mahalle temsilcilikleri gibi örgütlenmelerle ABD’ye esaslı cevaplar verildiğini, ne yaptığını bilen, nasıl bir Türkiye istediğini bilen Naldöken halkının bu tavrının Türkiye’ye örnek olacağını belirtti. 2009 İl Genel Meclisi seçiminde İşçi Partisi’nin yüzde 8,5 oy aldığı mahallede, temsilcilik binasının açılışı sırasında çoğunluğu işçi ve ev hanımı olan 25 yurttaş İşçi Partisi’ne üye oldu. Yeni üyelere parti rozetlerini Gültekin ve Müjdeci taktı.

ÖDEMİŞLİ ÖNCÜLER İŞÇİ PARTİSİ’NDE BİRLEŞİYOR
İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin ve Genel Başkan Yardımcısı E. Hv. Korg. Yaşar Müjdeci, diğer partilerin ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu Ödemiş ilçe teşkilatının açılışında ilçe binasının önünde toplanan halka seslendiler. Müjdeci burada da “teşkilat olmadan hiç bir sorunu çözemeyiz” diyerek yurttaşları İşçi Partisi’ne üye olmaya davet etti.
Kalabalık bir yurttaş kitlesine hitap eden Gültekin de, Türkiye gündemine ilişkin olarak “halkın örgütlü gücü ile Milli Hükümet kurulur. Parmaklarında milyarlık pırlanta taşıyanların tasallutundan, başka yerlerin memurlarının yönetiminden kurtulmak için örgütlenerek bir cevap vermek zorundayız. Medyalarıyla, devlet destekleriyle çalışan yalan makineleri kendilerini kurtarmaya yetmeyecektir. Altmışı binalı üç yüz örgütü İzmir’de kuralım, işte o zaman Türkiye’nin en büyük partisi oluruz.” dedi. Halkçı-Devletçi ekonomiyi kuracak iktidarı kurmak için öncelikle Meclis’te yurtsever bir grubun yaratılması gerektiğini belirten Gültekin, zindanları kırarak Perinçek’i bu seçimde Meclis’e taşıyacaklarını belirti.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ YENİDEN YAPILANDIRILIYOR”
Gültekin konuşmasında son günlerdeki gelişmeleri de değerlendirerek şunları söyledi: “ABD, AKP ve PKK, Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden yapılandırma hazırlığına girmiştir. Zaten onlara göre Cumhuriyet’in kurulması tarihi bir kaza olmuştur. Devletin sınırları tartışılır hale gelmiştir. Onlar artık yeni bir sözleşme ve devlet modeli önermektedirler. Bunu kolay gerçekleştiremezler. Türkiye Yugoslavya gibi milli, etnik çatışmalarla o noktaya getirilmek istenmektedir. İşte bu sürece cevap verecek başka parti olmadığı için İşçi Partisi diyoruz.”

AÇILIŞA GENÇLER DAMGASINI VURDU
Ödemiş’teki açılışa 21. Dönem Milletvekili Mehmet Özcan, CHP İlçe Başkan Yardımcısı ve Genç Parti İlçe Başkanı ile çok sayıda yurttaş katıldı. Ödemiş İlçe Teşkilatı’nın açılışına damgasını vuran Ödemişli gençler oldu. Öncü Gençlik üyesi gençler, ilçelerinde İşçi Partisi’nin büyümesi için her göreve hazır olduklarını söylediler.


İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin’in üç günlük İzmir ziyareti sırasında sekiz ilçede örgüt binası açıldı. İzmir’de son bir ay içerisinde İşçi Partisi’ne üye olan 110 yurttaşa parti rozeti takıldı. Torbalı ilçesinde de “Birlik Yemeği” düzenlendi. Ziyaret ettiği her yerde yüzlerce yurttaşa hitap eden Gültekin, ayrıca bölgelerindeki yerel sorunları yurttaşlarla konuştu.


Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94