> English
Haber ara:
     
 
 
 
  3 Mart 2014  
İŞÇİ PARTİSİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN TUGAY ŞEN’DEN MİTİNG GİBİ AÇILIŞ!
 
İşçi Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tugay Şen merkez seçim bürosunun açılışını görkemli bir miting şeklinde gerçekleştirdi. Yağmura rağmen kendisini dinlemeye gelen yurttaşlara seslenen Şen, konuşmasında Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu’nu sert bir dille eleştirdi. Şen, ayrıca Buca ve Narlıdere seçim bürolarının açılışlarına da katıldı.

İşçi Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tugay Şen, İP Merkez seçim bürosu için miting gibi bir açılış gerçekleştirdi. Sağanak yağmura rağmen coşkulu bir şekilde başlayan açılışa İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Şen, yurttaşlar tarafından “Mustafa Kemal’in Askerlerleriyiz” sloganıyla karşılandı.

Hüseyin Tugay Şen, yaptığı açılış konuşmasında AKP ve CHP’yi oldukça sert bir dille eleştirdi. Binali Yıldırım için “Biz buradan Binali Yıldırım’a bir çağrıda bulunuyoruz. Rıza Zarrab altınlarıyla senin seçim kampanyanın mali sorumlusu olsun” diyen Şen, “Binali’ye Erdoğan’a kefil misin demişler, neden olayım demiş. Sevgili İzmirliler ortada kefillik değil kefallik durumu var “ ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın 1414 projesini de eleştiren Hüseyin Tugay Şen, “1414 proje diyorlar. Siz projeden anlamazsınız. 1414 tane ayakkabı kutusu kaç metre eder ancak ondan anlarsınız. Adalet ve Götürme Partisi 30 Mart’ta tarihinde aldığı en az oyu alacak ve tarihi bir hezimete uğrayacaktır” dedi.

Aziz Kocaoğlu’nun seçim bürosu açılışında gerçekleştirdiği konuşmaya değinen Şen, “Atatürkçülükten bahsediyorsunuz. İzmir’in Atatürkçü olduğu aklınıza yeni mi geldi Aziz Bey. Neden o zaman Atatürk düşmanı Sema Pekdaş’ı Konak’tan aday gösteriyorsunuz? Atatürkçü olduğunuzu Diyarbakır yolundayken, Baydemir’le kol kola fotoğraf çektirirken unuttunuz mu?” dedikten sonra CHP’nin Menemen’deki açılışını hatırlatan Hüseyin Tugay Şen, “Her sıkıştıklarında Atatürk’ten dem vuruyorlar. Menemen’deki belediye binası dualarla açıldı. Hani nerede laiklik? Sahte Atatürkçülük yaparak kazanamayacaksınız. Atatürk’ün CHP’sinin bugün İşçi Partisi olduğunu herkes biliyor artık” dedi.

“Yaparız” İradesini Temsil Eden Tek Kuvvet İşçi Partisi’dir

Büyükşehir’in kullandığı “İzmirliyiz Yaparız” sloganından da bahseden Büyükşehir Adayı Hüseyin Tugay Şen, “Sloganınız ‘İzmirliyiz Yaparız’. Ama her yerde ‘yaptırmıyorlar’ diyorsunuz. Yaparız iradesini temsil eden tek kuvvet genelde de yerelde de İşçi Partisi’dir.” İfadelerini kullandı.

Konuşmasını sonlandırırken “Güzel İzmir” programından vatandaşlara bahseden Şen, “Biz sadece İşçi Partisi’nin adayı değiliz. Gündoğdu Meydanı’nda toplanan, hangi partiden olursa olsun bütün yurttaşların adayıyız. Biz oyları bölmüyoruz. Ey CHP, MHP! Çekilin aradan, oyları bölmeyin. Biz Binali’nin hakkından geliriz ” dedikten sonra vatandaşları oylarını İşçi Partisi’ne vermeye çağırdı.

Hüseyin Tugay Şen’in konuşmasının ardından mikrofonu alan İP İzmir İl Başkanı Hasan Ali Kızılırmak, İP Belediye Başkan adaylarını sahneye davet ettikten sonra İzmirlilere şu şekilde seslendi, “Bornova’da ya Homeros Vadisi’ni imara açacakları, ya da Milli Merkez’in öncüsü Erdoğan Özer’i, Karşıyaka’da ya Karşıyaka’ya yabancı birini ya da Karşıyakalı aday İrfan Erol’u, Konak’ta ya adliyelerde Atatürk rozeti ve Türk Bayrağı istemeyen Sema Pekdaş’ı ya da Cumhuriyetçi avukat Bülent Karagöz’ü, Karabağlar’da ise ya acil kurtarma servisini sular altında bırakanı ya da Ahmet Refik Zerek’i seçeceksiniz. Biz İzmirlileri seçeneksiz bırakmıyoruz. İşçi Partisi Atatürk’te birleştiriyor.”

Narlıdere ve Buca Seçim Büroları Açıldı
Aynı gün Narlıdere ve Buca seçim bürolarının açılışına katılan Hüseyin Tugay Şen, Buca’da yaptığı konuşmasında “AKP gelmesin düşüncesiyle CHP’ye oy verdiğinizde Buca Belediye meclisine ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne eskiden AKP Buca Belediye Başkan aday adayı olan İsmail Bekiroğlu girecek. Kendisi AKP’den aday gösterilmeyince CHP tarafından ikinci sırada belediye meclis üyesi yapıldı. O zaman verilecek oyun AKP’ye verilecek oydan bir farkı kalmamış oluyor” ifadelerini kullanırken Narlıdere’de de “Yetmez ama evet” diyenlerin şimdi ne durumda olduklarını görüyoruz. 31 Mart sonrası Türkiye’de ne istediğimizi belirleyeceğiz. Özerkliğin ilan edilmesini, PKK’nın elinde belediyelerimizin olmasını istemiyorsanız gelin hep birlikte sandıkta birleşelim” diyerek Narlıdere ve Buca halkını Atatürk’te birleşmeye ve İşçi Partisi’ne oy vermeye çağırdı.


Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94