> English
Haber ara:
     
 
 
 
  FOTO HABER [26 Şubat 2014]  
CHP'Lİ BAŞKANLARIN OYU İŞÇİ PARTİSİ SAMANDAĞ ADAYINA!
 
İşçi Partisi Samandağ’da seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. Yeni seçim bürolarına Yaylıca bürosu da eklendi.
Büyük bir salonda yapılması düşünülen açılış, salon almayınca, Yaylıca Belediyesinin önündeki alanda gerçekleştirildi.
Açılışta sırası ile İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, Yaylıca Eski Belediye Başkanı Ahmet Bozoğlan, Uzunbağ Belediye Başkanı Mehmet Süt, Mızraklı Belediye Başkanı Mahmut Yüksel, Samandağ meclis üyesi Sami Gözen katılarak birer konuşma yaptılar. Arkasından Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Mehmet Yuva, katılanlara “Ortadoğu ve Suriye” adlı bir konferans verdi.
Açılışa ise Samandağ belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve diğer önder insanlar katılarak belediye seçimlerinde İşçi Partisine destek vereceklerini belirttiler.

CHP’li Başkan Süt:
Oyum İşçi Partisine

CHP’li Uzunbağ Belde Belediyesi Başkanı Mehmet Süt, açılışta yaptığı konuşmada oyunu İşçi Partisi Adayı Selim Kamacı’ya vereceğini açıklayarak, CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Süt, şöyle konuştu:
“Genel Başkanımız Fetullah Hoca ile işbirliğine girdi. CHP Ekseninden kaymaya başladı. İki gün önce ‘Erdoğan, Esad gibi bir rejim kurmaya çalışıyor’ diyerek Esad’a diktatör dedi. Esad, ülkesini savunuyor. Bu muhalif denilenlerin nasıl insan ciğeri yediklerini görüyorsunuz. Şu anda İşçi Partisi Suriye konusunda en büyük mücadeleyi yürütüyor. Bunlar Atatürk’ü tartışmaya açtılar”

Eski başkan ile belediye
meclis üyesinden destek

CHP’nin Eski Yaylıca Belediye Başkanı Ahmet Bozoğlan, geçmişte yüzde 70 oranında oy alarak seçildiğini ve Yaylıca’ya yokluk içinde hizmet ettiğini belirterek “Bundan sonra hep birlikte İşçi Partisi’ne oy vererek, bu hizmetleri el birliğiyle yürüteceğiz” dedi.
Samandağ Belediye Meclis Üyesi Sami Gözen de CHP’li Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i eleştirerek “Yaylıca ve Samandağ halkı olarak atanmış başkanlara karşıyız. Şu andaki belediye başkanı Nehir CHP’ye hiçbir zaman oy vermedi ve bölücülük yaptı. Samandağ’ı bölen başkan istemiyoruz” dedi.

İşçi Partisi Mızraklı Belde Belediye Başkanı Mahmut Yüksek de “Bugün Samandağ’da CHP’den aday olanlar hiçbir zaman CHP’ye oy vermemişlerdir. Onun için biz Atatürk’ün partisi olan ve İşçi Partisi’nde birleştik” şeklinde konuştu.

Samandağ’ın Hakkını
Yedirmeyeceğim

İşçi Partisi Samandağ Belediye Başkan Adayı Selim Kamacı, şöyle konuştu: “Namusumuz ve şerefimiz üzerine sözü veriyoruz, Samandağ halkının hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Projelerimizi size danışmadan hayata geçirmeyeceğiz. Ben sadece İşçi Partisi’nin değil, tüm halkın adayıyım. Önümüzdeki süreç birleşme süreci ve tüm Atatürkçüler bir yerde birleşecektir. Türkiye-Suriye kardeşliğinden taviz vermeyeceğiz.”

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, CHP ile ittifak için son ana kadar çalıştıklarını ama CHP’nin tercihini Amerika ve Cemaat’ten yana kullandığını vurgularken, Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva da “Suriye’ye saldıranlara karşı oyum İşçi Partisi adayı Selim Kamacı’ya” dedi.
Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94