> English
Haber ara:
     
 
 
 
  11 Şubat 2014  
İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı M. İlker Yücel:
“EMPERYALİZME VE FEODALİZME KARŞI MÜCADELE EDEREK ‘TÜRK MİLLETİ’ OLDUK”
 
KÜRDÜMÜZÜ ÖZGÜRLEŞTİRİYORUZ!
İŞTE APO!
VARAN - 6
“Talabani ve Barzani tekelinin arkasında büyük güçler var”
“Türkiye’nin on yıldır, yirmi yıldır yapamadığını biz yapacağız. Önerim Erbil’i almaktır.”
“Şivan türkü söyleyerek kendisini bir Kürt önderi olarak yutturmak istiyor.”
VARAN - 7
“Türk, ulusun asıl köküdür. Kürtler büyük bir daldır”
“Kürt kimliğine gerek yok… Anayasada her şey var. Anayasal vatandaşlık önemli bir kavramdır.”
“Bütün Türkiye ile demokratik birliktelik demek, Cumhuriyet demektir.”


İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlker Yücel, bugün İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında Abdullah Öcalan’ın sorgu görüntülerinin yeni bölümlerini (6. Ve 7.Bölüm) basın mensuplarıyla paylaştı. Yücel’in açıklaması şöyle;

TEHDİTLERE CEVABIMIZ GÖRÜNTÜLERDİR

Abdullah Öcalan'ın yeni görüntülerini yayınlamaya devam ediyoruz.

Bildiğiniz üzere Öcalan, PKK ve BDP yöneticileri görüntülerin gerçek olmadığını, cımbızlandığını, montajlandığını iddia ettiler. Bunun üzerine görüntülerin ham halini ilk olarak BDP vekillerine vereceğimizi ilettik. BDP milletvekilleri 'Biz bu topa girmeyiz, görüntülerden siyasi bir sonuç çıkmaz' cevabı verdiler.

Yine dün KCK ismiyle yapılan bir açıklamada AKP görüntülerin yayınlanmasının engellenmesi için göreve çağırılıyor, İşçi Partisi ise tehdit ediliyor.

Tehditlerine görüntüleri yayınlamaya devam ederek cevap veriyoruz.

Saldırgan ve kışkırtıcı ifadeleri, içerisinde bulundukları panik sebebiyledir.

Tehditlerinin bizi zerre etkilemeyeceğini en iyi PKK'nın ağababaları bilir!

Sormaya devam edeceğiz: Abdullah Öcalan'ın görüntülerini izlemekten neden korkuyorsunuz?

Hangi sözü sizi rahatsız etti?

Yürüttüğünüz etnik bölücülük açığa mı çıktı?

Diktiğiniz Şeyh Sait heykellerinin üzerinize devrilmesinden mi korkuyorsunuz?

‘Açılım’ın parçası olarak selamladığınız ABD'den aldığınız rolleri oynayamayacak mısınız yoksa?

Biz gerçekleri açıklamaya devam edeceğiz. Ham görüntüleri birkaç gün içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız!

ÖCALAN’IN BARZANİ’YE MEKTUBU

Bildiğiniz gibi Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder dün Kuzey Irak'a geçti. Abdullah Öcalan'ın Barzani'ye mektubunu bugün iletecekler.

Barzani'ye mektup gönderilmesi sebebiyle görüntülerdeki Barzani ile ilgili olan bölümleri dikkatinize sunmaya karar verdik.

“TALABANİ VE BARZANİ’YE İNANMAYIN, KENDİLERİNİ HER ŞEKİLDE SATARLAR”
“Talabani ve Barzani tekelini kırmayı da küçümsemeyin, çünkü arkalarında büyük güçler var. Kendilerini her şekilde satarlar. Çok ucuza Türkiye’ye de yanaşırlar. Onlara lütfen inanmayın. Biz ikili tavır aldıktan sonra onları da aşarız. Bunları nefes aldıramaz bir biçimde Türkiye’ye bağlarız. Onun için Erbil planını söyledim. Biraz daha o şehirlerde ağırlığı oturtursak, Türkmenlerle birlikte iç içe olursak bunlar köpek gibi bağlanırlar.” (Aydınlık 21 Aralık 2013)

“(Kuzey Irak’ta) bana göre pek Arap ve İran etkinliği yoktur. Yani Türkmen ve Kürt’tür. Yani bu Barzani-Talabani konusunda, halk bunlardan gerçekten nefret ediyor… Bu Barzanileri, Talabanileri güçlendirmeye hiç gerek yok. Yavaş yavaş gereksiz adımları zayıflatalım… Biz biraz köprü olacağız… Son zamanlarda bine yakın İranlı geldi, iki üç bine yakın Suriyeli Kürt var. Bu ne demek? Artık klasik örgütler bitiyor. KDP-YNK bitiyor.” (Aydınlık 20 Aralık 2013)

“Bunlar Talabani’yi büyük ihtimalle kullanacaklar. Barzani zaten şeydir. Mahalli bey gibidir. Onu herkes kullanır.” (Aydınlık 21 Aralık 2013)

“(PKK’nın kalanı) hepsi orada (Kuzey Irak’ta) yoğunlaşsın… İşte bu Barzani ve Talabani’nin nefes alamaz duruma getirilmesidir. Türkiye’nin on yıldır, yirmi yıldır yapamadığını biz yapacağız. Önerim Erbil’i almaktır.” (Aydınlık 21 Aralık 2013)

“Şivan… basit bir türkü söylüyor, kendisini Humeyni yerine koyuyor… Uzun süre türkü söyleyerek kendisini bir Kürt önderi olarak yutturmak istiyor.” (Aydınlık 21 Aralık 2013)

“Talabani ve İngilizler ve İran oynarken Barzani ile de herkes oynar” (Aydınlık 21 Aralık 2013)


ÇÖZÜM: TÜRK İLE KÜRT’ÜN EMPERYALİZME
KARŞI BİRLİĞİ


Abdullah Öcalan 1999 yılında İmralı’da Türk Ordusu’nun subaylarına ifade verirken “Türk, ulusun asıl köküdür. Kürtler büyük bir daldır” diyordu. Öcalan o gün doğruyu söylemektedir.

Bütün büyük milletler, Ortaçağ’dan çıkış süreci çok farklı etnik grupların bir araya gelmesi, kaynaşmasıyla ortaya çıktılar. Bizde milletleşme, emperyalizme ve Ortaçağ’a karşı mücadele içinde gerçekleşti. Atatürk bu gerçeği: “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” sözleriyle ifade etti.

Öcalan’ın 1999 ve 2000’lerin başlarında “Türk Milleti” konusundaki sözleri, o günün koşullarında söylenmiş sözler olarak kaldı.

2003 sonrasında bir yandan gelişmekte olan dünyada milli varlıklara düşman ABD, Irak işgaliyle bölgeye yerleşti. Öte yandan Türkiye’de Ortaçağ gericiliği iktidar oldu. İşte bu koşullarda PKK aslına geri döndü. Emperyalizmin gelişmekte olan ve ezilen dünyada her türlü etnik ayrımı körükleme politikasına dört elle sarıldı. Türk ile Kürdü birbirinden ayırma politikasına yöneldi, ayrılıkları kaşıdı, düşmanlıkları körükledi.

Çözüm Türk ile Kürt’ün emperyalizme karşı sımsıkı birliğindedir. Günümüz koşullarında bu politika, Cumhuriyet Devrimi ile birlikte tek bir millet olma sürecinin devam ettirilmesi ve başarıya ulaştırılması anlamına geliyor.

İşçi Partisi her türlü etnik bölücülüğe karşı Türk Milletinin en sıkı birliğini savunuyor.

“TÜRK MİLLETİ”
TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE YAŞAYAN HERKESİ KAPSAR

“Türk ulusu ağacın asıl köküdür. Kürtler büyük bir daldır.” (Aydınlık 19 Aralık 2013)

“Kürtler Türkiye’de azınlık değil… Başlangıçta asli öğe kabul ettiği için bu ayrım hiç düşünülmemiş. Sen Kürt’sün bunun dışındasın denilmemiş.” (Aydınlık 19 Aralık 2013)

“Kürt kimliğine gerek yok… Anayasada her şey var. Sonuç olarak diyorum ki anayasal vatandaşlık önemli bir kavramdır. Ben şimdi bunun anlam ve derinliğini kavramış durumdayım” (Aydınlık 19 Aralık 2013)

“Bütün Türkiye ile demokratik birliktelik demek, Cumhuriyet demektir. Bu sonuna kadar Türkçülükle bağlantılıdır.” (Aydınlık 19 Aralık 2013)

“Ben öyle halis muhlis Kürt değilim. Türk’ten daha iyi Türk hissederim. Hiçbir Milliyetçi Türk kendini benden daha iyi Türk saymasın.” (Aydınlık 19 Aralık 2013)

“Türkmen boyları Anadolu’ya geldiklerinde bir kısmı Kürtleşmiştir. Benim aşiretim Bazuki’ de aslında Türkmen boylarına kadar gidiyor. Yani Türkmen’dir” (Aydınlık 19 Aralık 2013)


Kamuoyundan özellikle rica ediyoruz;

Sırtını ABD'ye dayayarak, gericiliğin bayrağı Şeyh Sait'in kılıcını bin yıllık kardeşliğe sallamak özgürlük getirir mi?

ABD'nin denetiminde petrol bekçiliği yapmak Kürtlere ne kazandıracak?

MİT'in gizli planları mı eşitlik getirecek?

Emperyalizm destekli 'barış' mücadelesi mi olur?

Komşu devletlere düşmanlık bu topraklara düşmanlık değil midir?

Kürtlük onun bunun piyonu, aracı, enstrümanı olmak mıdır?

Ya yurtseverlerin birleştiriciliği ya da enstrümanların yıkıcılığı!

Enstrümanlar, taşeronlar, eş başkanlar bizi çözmeden biz bu sorunu çözeriz!

Hem de birbirimize sımsıkı sarılarak!

Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda yaptığımız gibi!

Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94