> English
Haber ara:
     
 
 
 
  Video Haber [20 Ocak 2014]  
İzmir-Foça Belediye Başkan Adayı Yavuz Efe:
“İDDİALIYIZ, KARARLIYIZ; 31 MART'TA FOÇA'YI BİZ YÖNETECEĞİZ!”
 
İşçi Partisi İzmir'de ilk belediye başkan adayını Foça’da açıkladı.
Emekli Albay Yavuz Efe İşçi Partisi’nin Foça Belediye Başkan adayı oldu. Efe, “30 Mart yerel seçimlerinde inanıyorum ki Foçalılar bir kez daha aldatılmaya izin vermeyecektir. 31 Mart sabahı güneş Foça üzerine doğacaktır. Foça halkı mührü yıldıza basacak, Foça Türkiye’nin yıldızı olacak” dedi.

FOÇA’DA İŞÇİ PARTİSİ RÜZGARI ESİYOR
Dün Foça’da İşçi Partisi rüzgarı esti. Aday adaylığına başvurduğu günden bu yana seçim çalışmaları büyük bir hızla yürüten Yavuz Efe İP’nin Foça belediye başkan adayı oldu.
Efe’nin adaylığının açıklanacağı tören öncesi yüzlerce araçlık bir konvoy oluşturuldu. Konvoy sırasıyla Ilıpınar, Gerenköy, Yeniköy ve Bağarası’nı ziyaret etti. Burada yurttaşlar İşçi Partisi’ne büyük ilgi gösterdi.
Konvoy, daha sonra bir süre Foça şehir merkezini dolaştı. Yavuz Efe yol boyunca yurttaşları selamladı ve coşkulu bir kalabalıkla törenin yapılacağı Reha Midilli Kültür Merkezi’ne geldi.
Beş yüz kişinin katıldığı aday tanıtım törenine katılan yurttaşlar sık sık “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” ve “Türkiye'nin yıldızı Foça olacak” sloganları attı. Törene Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Koldaş ve yönetim kurulu üyeleri, Sev Koru Derneği yönetim kurulu, CKD ve Reha Midilli Vakfı yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

“FOÇA HALKI MÜHRÜ YILDIZA BASACAK, YAVUZ EFE FOÇA’YA ÇOK YAKIŞACAK”
İP Foça belediye başkan aday tanıtım töreni saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Açılış konuşmasını yapan İP İlçe Başkanı Nurhan Akova, “Yerel yönetimlerden Milli Hükümet’e yürüyoruz. Atatürk’te birleşenlerin partisi olarak, Foça’da halkçı bir belediye için geliyoruz” dedi. “İddialıyız, kararlıyız 31 Mart'ta Foça'yı biz yöneteceğiz” diyen Akova, Partimizin Foça Belediye Başkan adayı Yavuz Efe’dir. Foça halkı mührü yıldıza basacak, Yavuz Efe Foça’ya çok yakışacak” şeklinde konuştu.
İP Foça adayı emekli albay Yavuz Efe salonu dolduran yurttaşların alkışları ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları eşliğinde kürsüye geldi. Eşi ve kızıyla birlikte el ele kürsüye çıkan Efe, salonu dolduran partililere ve yurttaşlara "yapar mıyız" diye sordu. Efe'nin bu sorusuna salonda bulunanlar hep bir ağızdan "yaparız" diye yanıt verdiler.
Yavuz Efe, “Şu an aramızda olmayan ve özgürlükleri haince tutsak edilmiş genel başkanımızı, komutanlarımızı yani tüm vatanseverleri yürekten selamlıyorum” diyerek konuşmasına başladı.
Ülkemizdeki siyasi bunalımlarım kaynağının Atatürk'ten uzaklaşmak olduğunu belirten Efe, "Size söz veriyorum, Atatürk ilkelerinden ayrılmadan çalışacağım" dedi.
Foçalıların olumsuz şartlar içerisinde olduğuna ve turizmden gerekli payı alamadığına dikkat çeken Efe, “Bu durum Foçalıların kaderi değildir. Foça'daki eksiklikler bugüne kadar gittiğimiz her yerde yurttaşlarımız tarafından da dillendiriliyor. Temel hak ve ihtiyaçları düzenlemek, gençlerimize iş yaratmak, Foçamızı layık olduğu yere getirmek bütün Foçalıların görevidir” şeklinde konuştu.

"FOÇALILAR BİR KEZ DAHA ALDATILMAYA İZİN VERMEYECEKTİR!"
Konuşması sık sık “Türkiye'nin yıldızı Foça olacak" sloganlarıyla kesilen Efe, şöyle devam etti:
“Uzman bir kadroya, bilgi birikimine ve tecrübeli bir ekibe sahibiz. Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Kul hakkı yemeden, yedirtmeden, halkımızla iç içe her an sokakta olacağıma, sistemli bir çalışma yürüteceğime söz veriyorum. Halkımızın umutları, iş ve aş beklentilerini birilerinin iki dudağı arasından kurtaracağız. Gençlerimizi işsizlik belasından kurtaracağız.”
‘Biz projelerimizi anlatacağız, kişilerle, partilerle uğraşmak yerine Foça için düşünüp, Foça için üreteceğiz. Çocuklarımızın geleceği için çalışacağız’ diyen Efe, “30 Mart yerel seçimlerinde inanıyorum ki Foçalılar bir kez daha aldatılmaya izin vermeyecektir. 31 Mart sabahı güneş Foça üzerine daha bir güzel doğacak. Foça halkı mührü yıldıza basacak, Foça Türkiye’nin yıldızı olacak" diye konuştu.
Efe, konuşmasının ardından ailesi, İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen ve parti yöneticileriyle birlikte ele ele poz verdi.
Aday tanıtım törenin ardından kültür merkezinden beraberindeki partililer ve yurttaşlarla birlikte ayrılan ve Foça merkezine yürüyen Efe, yol boyunca esnaflarla tokalaşıp, bir süre sohbet ettikten sonra Foça Çarşısı’ndaki seçim bürosunun önüne geldi.

“30 MART AKŞAMI BELEDİYE BİNASINA ZAFER YÜRÜYÜŞÜNE DAVETLİSİNİZ”
İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen seçim bürosunun önünde bir açıklama yaptı. ‘30 Mart'tan sonra belediyeyi yönetecek kadroyu açıklamak için toplanmış bulunuyoruz’ diyerek sözlerine başlayan Şen, “İşçi Partisi'nin Milli Hükümet için başlattığı yürüyüş zaferle tamamlanacaktır" dedi.
Türkiye'yi bölmeye çalışanların kendi içlerinde bölündüğünü vurgulayan Şen, "Birbirlerinin kanunsuzlukları ve yolsuzluklarını açıklıyorlar. Bu sistemin sonu gelmiştir. Çökmeye başladılar. Bu 'sizi yıkacağız, Atatürk devrimini yeniden kuracağız' diyenlerin iradesidir" dedi. Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Şen, "CHP yönetimine 'gelin Atatürk'te birleşelim' dedik, ancak onlar Fethullah Gülen'de birleşmeyi tercih ettiler" şeklinde konuştu.
"Türk milletini seçeneksiz bırakamazdık" diyen Şen, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İşçi Partisi tarikatların dostu değildir. Her türlü gerici örgütlenmenin düşmanıdır ve bunları temizleyecektir. Partimiz Atatürk'te birleşenlerin partisidir."
İzmirlilerin Tayyip Erdoğan'ın sağ kolu Binali Yıldırım'la 64. akil adam Aziz Kocaoğlu arasında tercihe mahkum edilemeyeceğini vurgulayan Şen, "En yakın zamanda Büyükşehir belediye başkan adayımızı açıklayacağız" dedi. Foçalılara "Diyarbakır'a açılım ziyaretleri yapan belediye başkan adayını mı yoksa Yavuz Efe'yi mi tercih edeceksiniz" diye soran Tugay Şen, "Foça'da Mustafa Kemal'in subayı Yavuz Efe'yle yola çıkıyoruz. Foça'da iktidar olacağız, Türkiye'de iktidar olacağız. Gerçekten halkçı bir belediye için, sırça köşklerinden çıkmayan değil, sizlerle iç içe olan bir belediye yaratacağız" dedi. Bazı çevrelerin "Oyları bölüyorsunuz" şeklindeki sözlerine de değinen Şen, “Bölmeye değil, Atatürk'te birleşmeye geliyoruz. Fethullah Gülen'de birleşmek istemiyoruz iradesiyle geliyoruz" şeklinde konuştu. Şen, sözlerini "Sevgili Foçalılar Belediye Başkan Adayımız Yavuz Efe'yi sizlere emanet ediyorum. 30 Mart akşamı buradan belediye binasına yapacağımız zafer yürüyüşüne sizleri de davet ediyorum" diyerek noktaladı.
Konuşmanın ardından Yavuz Efe ve Tugay Şen el ele vererek yurttaşlarla birlikte İzmir Marşı'nı söylediler.
İP Belediye Başkan adayı Yavuz Efe ve eşi Alev Efe, İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, İP Foça İlçe Başkanı Nurhan Akova ve İP İzmir İl Başkanvekili Hasan Ali Kızılırmak seçim bürosunun kurdelasını birlikte kestiler.
Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94