> English
Haber ara:
     
 
 
 
   
İşçi Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Patlar:
ADI YOLSUZLUKLARLA ANILAN ÇORUM BELEDİYE BAŞKANI KÜLCÜ İSTİFA
 
Çorum Belediyesi günlerdir, haftalardır yolsuzluk olaylarıyla çalkalanıyor. Ancak ne AKP parti teşkilatı ne de milletvekilleri bir açıklama yapabiliyorlar. Yolsuzluk olduğunu biliyorlar. Buna karşın, susuyorlar.
Eskiden Türkiye’nin en temiz belediyesinin düştüğü duruma bakın. Belediye adeta yolsuzluk merkezi olmuş. İhaleyi alan, ya da alacak olan firmaların yetkilisi ile başkan ve başkan yardımcısının ses kasetleri internette dolaşmakta; pazarlıklar, çekler, ihale pazarlıkları havada uçuşmaktadır. Başkanın savunması çok ilginç.

" Konuşmaları kasete alanlar kamerayla da çekmişlerdir, görüntü kayıtlarını da getirsinler" diyor. Bir belediye başkanının düştüğü durum gerçekten çok acı.
Çorum halkı tüm olan bu olayları çok iyi değerlendirmelidir. Türkiye’nin her yanında şimdi bu yolsuzluk ve usulsüzlük olaylarını ve pazarlıkları konuşuyor.

Sayın Belediye Başkanı, "telefon dinlemeleri, ortam dinlemeleri gayri hukuki ve gayri ahlaki" diyor. Günaydın Sayın Külcü. Yıllardır yandaş basın generallerin, hakimlerin, savcıların, parti yetkililerinin, basın emekçilerinin, yurtseverlerin telefon konuşmalarını çarşaf çarşaf yayınlarken, bunlara dayanarak hapislere atılırken nerelerdeydiniz, Sayın Başkan. Tüm bunlara seyirci kalıp sevinenlerin, bugün sıra kendilerine gelince hukuku ve ahlakı hatırlamaları hiç de inandırıcı gelmiyor. Biz telefon ve ortam dinlemelerine başında da karşıydık, bugün de karşıyız.
Sayın Külcü, Çorum'un ilk başta belediyede bulunan çelik kasadaki çeklerle adı kirlendi. Şimdi bu pazarlık, çeklerle kirlendi. Çorumu daha fazla kirletmeye hakkınız yok.
İşçi Partisi, tüm sistem partilerinin bu yağma ve talan düzeninden yana olduğunu yıllardır haykırmaktadır. Bu talan ve yağma düzeninden nemalananlar bu düzeni değiştiremezler. Halkımız artık bu düzen partilerine dur demelidir. Devletine ve belediyelerine sahip çıkmalıdır.
Sayın Başkan artık bu koltukta bir gün bile oturamazsınız. Yargıya gidin aklanın, koltuğa öyle oturun. O makamı daha fazla itibarsızlaştırmayın.
Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94