> English
Haber ara:
     
 
 
 
  DOĞU PERİNÇEK'İN İZMİR GEZİSİ  
İŞÇİ PARTİSİ ATAKTA
 
İşçi Partisi İzmir İl örgütü’nün düzenlediği 10-11 eylül 2006 tarihindeki etkinliklerin 1 nci gününde Genel Başkan Doğu Perinçek 6 köy ve ilçede halka hitap etti. Sadece Ören beldesinde kendisini 1500 kişi dinledi. Denizden yüksekliği 827 rakımlı dağların tepesindeki Ovacık köyünün muhtarı ve köylüler partiye üye oldu. Dağdan Kemalpaşa’nın düzüne inerken geçtiği yerlerde halk konvoyun önüne geçti, proğramda olmayan ziyaretlere katıldı.

Akşam Konak vapur iskelesi üstündeki yemeğe katıldığında Perinçek mutluluğunu 250 kişi ile birlikte olduğu öncüler yemeğinde şöyle yansıtıyordu;

“Deniz Bahçeli, Erdoğan Baykal, Tayyip Baykal, Tayyip Bahçeli hepsi aynı torbadan...
Türkiyenin önünde iki seçenek var ... 25 yıldır söylüyoruz bunları ....İzmir’in öncü aydınları
devrimci aydınları halkı gibi , köylüsü gibi İşçi Partisine üye olacaktır.Gelecek nesillere bırakacağımız miras budur. Nasıl bugün Çanakkale öykülerinde atalarımızın izini arıyorsak yarın çocuklarımızda İşçi Partisindeki babaları dedeleri, büyükleri ile onur duyacaklar. Geleceğe mirasımız bu olmalıdır.Bireyci kar hırsı, yazlıklar, katlar, hamamlar, şatafatlar geleceğinize miras olamaz....

KEMALPAŞA OVACIK KÖYÜ

İzmir İl örgütünün düzenlediği araç konvoyu ile birlikte dağları tırmanıyoruz. Aracımızda diğer basın mensubu bir arkadaşımız da var. Ovacık köyünün rakımı 827 , köy muhtarı İbrahim Ozan yaylanın piknik yerinde ses cihazını kurmuş , köylüler orada.

Ege bölge temsilcimiz Süha Baykal’ın Ulusal Kanal’a hediye ettiği “baba kamera” ile muhtar İbrahim Ozan’ın yanına geldik... neden işçi partisi , Doğu Perinçek diye sorduk “ henüz genel başkan yayladaki alana girmemişti.

“Atatürkçü olduğu için Atatürk’ü tam manası ile savunduğu için.Bugüne kadar bütün partileri denedik ...şimdi köyümüz işçi partisi diyor...o yüzden üye olduk...Doğu Perincek’i Mecliste görmek istiyoruz “ dedi.

Yanımıza Erzurumlu kürt kökenli bir yurttaşımız geldi “Ben ciğerimden rahatsızım kısa diyeceğim şu; Perinçek’e başarı diliyorum..hepimiz Kürt- Türk biriz ayırım yok ..diyeceğim bu. Saat 12.20.de Genel Başkan Doğu Perincek geldi...Bütün köylüler genel başkanın etrafını sardılar hoş geldin demek için kuyruğa girdiler.

Genel Başkan Doğu Perinçek konuşmasına gelirken yol üzerindeki sarılar köyüne uğradığını ve köylülerle selamlaştığını söyleyerek başladı ve “güzel yerin güzel insanları dağlarda kirlenmeden uzak kalmışsınız ,sizler şehirlerin kirliliğinden uzak, çalışkan insanlarsınız, dağı bayırı üretim yeri haline getiriyorsunuz, dağlarda çalışmayı bile çalışkan sizler bu millete de çalışmayı öğreteceksiniz...köylü kurtaracak, millete çalışmayı öğretecek “
Diyerek İşçi Partisinin yeni Milli Hükümet Proğramını anlattı.,ardından köylüye yeni proğramı okuması ve katkı koyması için dağıttı...dağların en tepelerinde İşçi Partisinin Milli Hükümet proğramı tartışılmaya başlanmıştı bile. Bu sırada da Ovacık köylüleri üye olmak için sıraya girmiş ve üye olanların isimleri mikrofondan anons edilmeye başlamıştı. Hamza Eröz , Mehmet Gündoğdu , Mustafa Yaşar ,üyelerin isimleri okunmaya devam ederken biz bu hıza yetişemedik . Yeni üyeler Genel Başkan Doğu Perinçek’le tokalaşarak , fotoğraf çektiriyorlardı.

Genel Başkan Doğu Perinçek konuşma yaptığı bütün köy, belde ve ilçelerde yeni hükümet proğramını içeren parti tüzük proğram taslağını öncülere dağıttı. “ okuyun eksiklerimiz varsa bildirin , bu milletin hükümet proğramı olacaktır” diyerek konunun önemini anlattı . “Proğramımız var , planımız var ..bunlar elimizdeki varlar ..İşçi Partisinde önemli kadrolarda
Birikmiştir... Devletin maliyesinin yıldızları bizde ..Nato da yıllarca görev yapmış , Ateşemiliterlik yapmış, 1960 larda İsrail Devlet dairelerinde Türkiye’nin bölündüğünü gösteren haritalara karşı durmuş Cemalettin Korkut gibi emekli askerler, SSK kurumunun başındaki kadrolar , Tapu Genel Müdürlüğünün üst düzey kadroları, Profesörler, Ziraatçılar , Atom enerji kurumunun tepesindeki hocalar , İmf ile görüşmelre katılmış Türkiyenin üst düzey Devlet adamları şimdi bizimle birlikte...Bu çok iyi bir kadrodur. Bu da elde varımızdır. İşçi Partisi serdengeçti bir partidir.Eksiğimiz halk desteği idi...Halk darboğazdan çıkacak . Bunu görmeye başlayan Ege’yi Karadeniz’i birleştirdik..Biz 25 yıldır söylüyoruz sevr’i anlatıyoruz , artık Genel Kurmay Başkanı da Sevr tehdidini görmeye başlamıştır.

Ancak Sevr’i görüyoruz korkmuyoruz , Burası önemlidir 1920’de Sevr’i imzalamadılarmı
9 Eylül’de İzmir’de denize döküldü . 2 yıl sürdü aradaki zaman şafak atıyor ....karanlıktan hemen sonra tan ağardı..Sevr’in cevabı geldi korkmuyoruz. Bu matematik hesabıdır , tarihimizde de ispatlandı . Bakın Amerika Orta Doğuda yeniliyor. Hindistan ‘da Çin’de Asya’da halkçı politikalar gelişiyor. Bu yüzden Türkiye büyük çözüm üretecek yerdedir. Köylüler kafaları ile tastik ediyorlar . Daha sonra Armutlu beldesinde de aynı kareleri gördük , her yerde gördük. Bir başka tabloyu İşçi Partisi Bornova Yk. Üyesi Yusuf Görmüş bize anlattı; Vatandaş arkadaşına soruyor “Bu kalabalık nedir, ne oluyor” “Doğu Perinçek gelmiş konuşma yaptı ondan” arkadaşı yeniden “Ne anlattı Perinçek “ cevap aynen şöyle “valla ne anlattıysa içimizden geçeni okudu adam, ne düşündüysem onu bir bir okudu.

Nitekim Ören Beldesindeki konuşmasını dinlerken yaşlılarda bastonlarını yere vurarak “hah işte böyle” diyordu. Sorduk kendilerine cevap verdiler “bu seçimde perinçek 5 vekil çıkarsın ortalığın tozunu dumanına katar..allah yolunu açık etsin dedikleri tamamen bizim dediğimiz, allah onun ömrünü uzun etsin “ bir yaşlı amca diğerine “250 milyon bir altına oylarınızı verdiniz , bu adam şimdi orda olmalıydı attınız oylarınızı attınız...

TİLKİLER TAVUKLARI BOĞAZLIYOR

Başkan Doğu Perinçek gümrüklerin kalkmasını geceleyin kümesin kapısını açık bırakmaya benzetti, hanginiz gece kümesi açar tilkiler tavukları boğazlasın diye?...

Ekonomi konusunda bilgiler veren Genel Başkan “Tekrar kümesin kapısını kapatacağız ...Türkiye’de Türk tüccarı, Türk esnafı olacak, Etibank, Sümerbank, Et balık , biz buralardan basma pazenler gömlekler giydik, yedik sütümüzü sattık, yeniden iktisadi devlet teşekkül-lerini geri alacağız evinizin geliri 500 milyon 250 milyonunu borç faizi ödermisiniz?.durum aynen böyle ..Her yıl 44 katrilyon borç faizi ödüyoruz , o parayı faize ödemeyeceğiz 11 katrilyonu tarıma yönelecek tarlalar yeniden canlanacak , 34 katrilyonunuda
Kalkınmaya ayıracağız mutlu olacağız, karnımız doyacak, köylünün ihtiyaçlarını karşılayacağız.


EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMUŞ


Hortumcunun malına el koyacağız 200 milyar dolar yani 340 katrilyon paramızı hortumcu götürmüş, koyunları çalınan köylünün koyunlarını geri alacağız ,milletin malını çalmış hortumcu ..Alacağız millete geri döndüreceğiz .

Bunlar için ihtiyacımız olan şudur; Sarılar köyüne , Yiğitler köyüne sesleniyorum;
İrade koyun hükümet olalım , milli hükümetin iradesi bu ağaçların altında bu dağlarda yaratılacak , sanayicimiz arasında yaratılacak ..Size güveniyoruz irade koyacak sizlersiniz ,dürüst insanlarsınız güveniyoruz .Aile besleyen çoluk çocuğunun karnını doyuran insan ülkesinin düzelmesini ister bu sorumluluğu duyar sizin vatan sevginizi biliyoruz.

YANMIŞ MOTOR

Amerikan motoru yanmış artık traktörünüzün motoru yanınca motoru çöpe atarsınız , yeni motor lazım alırsınız .Amerikanın motoru da yandı. Yeni motor İşçi Partisidir, hep beraber yeni motoru takacağız.


BİSMİL GİBİ KEMALPAŞA’DA İŞÇİ PARTİSİNİN KALESİ OLMALIDIR

Diyarbakır Bismil, Erzurum Çad, Trabzon, Rize , Samsun büyük uyanış var ,bu saydığım yerler İşçi Partisinin kaleleri olacak .

SLOGANIMIZ İYİ OLACAK İYİ YAPACAĞIZ

Bayrağımız bizi eleştiriyor , öyle anlıyoruz bayrağımızdan , bayrağımız yine nazlı nazlı dalgalanacaktır.Hep beraber bu görevi yerine getireceğiz.
Konuşmasını alkışlarla sürdüren Perinçek’in sesi bize aşık ihsani’nin söylediği beyiti hatırlattı “KOVANINDAN ÇIKTI ARI DAĞDAN DÜZE İNER GÖRDÜM,ANADOLU AYAKLANDI DÜŞMANINI YENER GÖRDÜM”

Konuşmanın devamında yeni üye olanların isimleri okunmaya devam ediyor,

Mustafa Işık Köyümüzün ışığı, Köyümüzdeki ressam Bedrettin Önen, Murat Bayrak

Ovacık Köyü kiraz kestane üretiyor , aslında bölge kiraz bölgesi,nitekim bağyurdu’na geldiğimizde yurttaşlar bölgedeki çimento fabrikasına karşı mücadeleyi anlattılar . Perinçek ile bir köylü arasındaki diyalog ilginç oldu ;

- Konuyu Çevre Bakanına götüreceğim ...
- Götürme götürme sayın başkanım bu adamlar onların adamı Manisa çevre İl Müdürü geldi buraya biz sandık çimento fabrikasının müdürü öyle konuşuyor bunlar
- Ben götüreceğim bakana onlar bizi iyi tanırlar, biz eğildik mi konuya çekinirler korkarlar ...İşçi Partisi Perinçek eğildi mi olayın gerçekliğini iyi bilir....
- Doğru ...Başkanım doğru söylüyorsun.

Ovacık Köyünde 18 kişi üye oldu ilk elden.

PERİNÇEK SARILARDA

Yolumuz üzerindeki Sarılar Köyünden geçerken de Perinçek daha Mart 2006’da büyük kalabalıklara hitap ettiği kahveye uğrayarak köylülerle sohbet etti. Daha sonra Bağyurdu’na
Gitmek üzere yola çıkıldı, yolumuzun üstündeki Sinancı’lar köyünde konvoyumuz soluk aldı .
Genel Başkan burada da köylüye hitap etti.

Her gittiğimiz köyde Genel Başkan Doğu Perinçek Partisinin İzmir İl Başkanı Emekli Albay Ercan Sedefoğlu, Kemalpaşa ve Bornova ilçe başkanları ile Köylü Büro Başkanını yanına oturtarak heyeti önce kitleye tanıttı. Bu kurmay kadroya bazen İzmir İl Yöneticileri , Merkez Komite Üyeleri, Karşıyaka , Narlıdere, Güzelbahçe ,Foça başkanları katıldı.

Sinancı’lar köyünde kahvede yurttaşlar dinlerken muhtar Doğu Perinçek’in yanına oturdu , köylüye buradada çıkışı anlattı , milletin kendine güvenmesi gerektiğini madde madde olaylarla anlattı...İzmir’de 9 Eylül de denize döküldüğünü tarihte ispat ettiğimiz yeniden vurguladı.

ERGENEKON’DAKİ GİBİ ÇIKACAĞIZ

“Biz varlığımız Türk varlığına armağan olsun diyen bir partiyiz, Türkiye Ergenekon’daki gibi çıkacaktır bu durumu 20 yıl önce söyledik Amerikan belasını gösterdik.

Türk milleti zeki akıllı millettir Amerikan belasını % 90 görmesi bunun ispatıdır.

“ Avrupalılar araştırma yapmış Amerikan belasını en iyi gören millet Türk milleti çıktı.Bu Türkün nasıl akıllı olduğunu gösterdi.% 90 ların üstünde bir oran . Buradan çıkış vardır..Dünyada Amerikan belasını en iyi anlayan millet zeki millettir. Gelin Sinancılar’ı Türk kalesi yapalım, İşçi Partisi kalesi yapalım”

Bu köye de partinin yeni proğram tüzük taslağı kitapçığı bırakıldı.

BAĞYURDU BELDESİNDE KÜRT MESELESİ TARTIŞMASI

Bağyurdu beldesinde merkezde büyük bir ağacın altındaki kahvede toplanılmıştı.mirofondan İşçi Partisi Genel Başkanının geleceği anonsu yapılıyordu. Doğu Perincek Sağında ve solunda oturan kurmay kadrolarını halka tanıttı. Konuşmasında tarımın sorunlarına değindikten sonra Amerikancı politikaları değerlendirirken şunları söyledi ; Türkiye’nin altına mayını Amerika döşetiyor, haritalar işportada , oysa haritalar, sınırlar mürekkeple çizilmez kanla çizilir.Bu vatan bir devrimle kuruldu bunu kimse bozamaz bozmaya kalkan çöllere gömülür. İsrail Lübnan’a saldırdı yenildi yine yenilecek. Bu arada Doğu Perinçek’in yanına yaklaşan bir köylü “başkanım sizi öcü gösterdiler değilmişsiniz” Amerika bizi öcü gösterdi asıl öcü o

GÜNEŞİMİZ AYNI, TOPRAĞIMIZ AYNI

Güneşimiz aynı güneş, doğudan doğar, akşam batar, Toprağımız aynı, verimli topraklar, insanımız da var peki tarım neden çöküyor soruyorum sizlere.

AB-ABD politikaları ürettirmiyor bize , dışardan alıyor her şeyi, üretmeyince köylü kambur oluyor ,fabrikalar çalışmıyor, işçi kambur oluyor , hortumcu kral eşkıya hortumcu dünyaya hükümdar olmuş.. Amerika çöküyor , şimdi çıkışı arıyor Türkiye .

AB uyum yasaları Kemalpaşa ile uyumlu değil, İzmir’le Bağyurdu ile uyumlu değil, kiraz üretenle uyumlu değil, AB ile uyumlu onlar

Biz diğer partiler gibi sizden oy istemiyoruz ,sizleri göreve çağırıyoruz , hep beraber millet olarak hortumcunun ciğerini sökeceğiz .

Köylüler Perinçek’e üretim ile ilgili sorular sordu. Soruları cevaplayan Genel Başkan çimento fabrikasının kirliliğinin üzerine İzmir İl örgütünün kendilerini her zaman desteklediğini belirtti..ulusal kanal yayınlarında yer verdiğini vereceğini ilgileneceklerini bu konunun sağlık açısından da önemli olduğunu , kiraz için önemli olduğunu anlattı. Bağyurdu gençleri Perinçek’e Beka’ya neden gittiğini , burada bölge insanlarının pkk ile svaşta şehit verdiklerini , nedenlerini sordular. Bunun üzerine Perincek “ bize soru sormanıza seviniyoruz, kendimizi anlatma ortamı, sizinle konuşma imkanı b unlar teşekkür ederim”diyerek şunları söyledi.”Irak’ta Amerika kürdü ele geçirdi bölüyor, Türkiye’de Kürdü birleştireceğiz. Vatanın altında en büyük zenginliğimiz şehitlerimizdir. Orda kemiklerimiz kaynaşmıştır. Milletimizi gıdıklayan partiler var , pkk Türk düşmanlığı yapıyor ,kürt düşmanlığı yapıldı mı Amerika Irak’taki gibi gelecek onun istediği budur, onun planıdır bu , biz Türkiye’de kürdü birleştireceğiz” gençler tokalaşarak ayrılıyor. Daha sonra 500’e yakın yurttaşın dinlediği Perinçek’e ülke sorunları üzerine sorular geldi , neden büyümüyor partiniz, vb konulardaki sorulara tek tek cevap verdi.

ÖREN BELDESİNDE 1500 KİŞİ PERİNÇEK’İ İZLEDİ

İşçi Partisi İl örgütünün her yerde iyi planlanmış ses düzeni Ören’de de bütün alana İşçi partisinin sesini duyurdu.

Belde kiraz bölgesi nüfusu 7-8 bin üzüm, şeftali bölgenin ürünleri arasında . Alandaki “DEVRİM İÇİN- 1935” yazılı anıtın önünde halka hitap eden Genel Başkan devrim için fikrinin anlamını açıkladı. Türkiye’nin altında petrol, bor aramaktan daha önemli bir hazine olan devrimin şehitleri var dedi.Türkiye’nin en büyük zenginliği budur , bu edebiyat değildir.Daha önceki köylerde ele aldığı ülke ekonomisine ilişkin parti proğramını açıkladı.
Proğram-Tüzük taslağı ve haritaları gösteren el ilanı dağıtıldı.Konuşmasına ezan okunurken ara veren genel başkan , daha sonra uzun uzun halkın parti ile birleşmesi, partiye üye olması gerektiğini anlattı.Halk yanlarına Perinçek gelince büyük bir ilgi ile her köyde olduğu gibi onunla fotoğraf çektirdiler, tokalaştılar , dualar ettiler, “Allah seni muvaffak etsin Atatürk gibi adam lazım oylarımız senindir” dediler. Diğer partilerin şerefli AB ye girelim tezlerini Ören beldesinde de “Bu fikirlerin hepsi şerefsizliktir” diyen Perinçek konuşması bitince ayakta alkışlayan halk onu arabasına binerken kahvelerden el sallayarak uğurladı.kendisine çiçekler sunan halk işçi partisini ören’de kuracaklarını müjdelediler.

ARMUTLU BELDE ZİYARETİ

Armutlu’da da halk Genel Başkan ve yanındakileri büyük bir coşkuyla karşılıyor ve üye olmak için kuyruğa giriyor, üye olanlar bu sefer de Doğu Perinçek ile Fotoğraf çektirmek için ayrı bir kuyruk oluşturuyor. Ve bu köy- belde ziyaretlerinde en ilgi çekici olanda her yaştan yani 7 yaşından 70 yaşına kadar her kesiminden yurttaşın ilgi göstermesi, konuşmaları dinleyip sorular sorması. Bu arada bir izleyici söz alarak “ Seni kutluyorum başkanım iktidar partisi AKP ve diğer hiçbir partinin yapmadığını yaptınız Ermeni meselesinde , Lozan’da Berlin’de yüzümüzü güldürdünüz.” dedi, Armutlu’da İşçi Partililere kendi yetiştirdikleri üzümü de ikram ederek bütün Türk Köylüsünün- Türk milletinin en güzel örf adetlerinden olan misafirperverliklerini gösterdiler.

BORNOVA ALTINDAĞ TEMSİLCİLİĞİNDE ROZET TAKMA TÖRENİ

Akşamın ilerleyen saatlerinde davul zurna , alkışlar “ hoş geldiniz sayın genel başkanım” pankartı ile Altındağ temsilciliğinde karşılanan Genel Başkan bir konuşma yaptıktan sonra üyelere rozetlerini taktı, yukarıda belirttiğimiz gibi Altındağ’da da davul çalanlar 8-10 yaşlarındaki çocuklarımızdı ve daha sonra öğrendik ki bu işi aslında babalarının işiymiş ama onlar ısrarla biz çalacağız davulu Genel başkana diye diretmişler. Daha sonra Dr. Nebil Gürhanlı konuşmasında temsilciliğin baz istasyonu konusundaki mücadelesini anlattı, kısa süre önce kurulmuş olan fakat en çok üyeye sahip temsilcilikten alkışlarla ayrılan Genel başkan ve partililer Genel başkan onuruna verilen “Bağımsızlık yemeğine” katılmak üzere ayrıldılar.

KONAK VAPUR İSKELESİNDE AKŞAM YEMEĞİ

Yemeğe katılanlar Genel Başkanı ayakta alkışlarla karşıladılar. İlk önce İzmir İl Başkanı Emekli Albay Ercan Sedefoğlu bir konuşma yaparak hoş geldiniz dedi ve yemeğe parti dışından katılan misafirleri anons etti, misafirler arasında SHP Buca İlçe başkanı ve eşi, Üniversite öğretim görevlileri eşleri, okul müdürleri eşleri , ADD üyeleri vardı.Daha sonra Genel Başkan mikrofona davet edildi. Konuşmasına devrimciler İzmir’in Öncüleri hoş geldiniz diye başlayan Doğu Perinçek gündüz yapılan Kemalpaşa gezisini ve halkın coşkusunu anlatarak, dün yani 9 Eylül’de İzmir’liler şu karşımızdaki güzelim körfezden düşmanı denize döktüler, Sizlerde öncüler olarak burada partimize katılarak yarın torunlarınıza bu yemeği anlatacak ve işte orada ben de vardım diyeceksiniz , ve bu gece partiye katılmanın huzuru ile mutlu uyuyacaksınız sözleri üzerine yukarıda misafir olarak saydığımız katılımcılardan Prof. Memduh Özdemir, Tariş eski Genel Müd. Yrd. Ve CHP Konak İlçe eski Başkanı Selahattin Gürsoy, Bayındırlık Bakanlığı Bakan sekreterliği görevi ni yapmış Birgül Kındıroğlu, Türkiyem Topluluğu ve Cumok Foça İlçe Yön.kur.Üyesi emekli Coğrafya öğretmeni Servet Gümürcinler, Emekli öğretmenler Elmas Deniz, Esma Firuzbay ve daha bir çoğu üye oldular. Genel başkan hepsini kutlayarak rozetlerini taktı

Böylece İzmir İl örgütünün düzenlediği 2 günlük proğramın 1 nci günü sona ermiş oldu.

DOĞU PERİNÇEK GEZİSİNİN İKİNCİ GÜNÜ

İkinci günün başlangıcı Güzelbahçe İlçe örgütümüzün düzenlediği öncülerin katıldığı kahvaltılı sohbet toplantısı idi. Atatürk’ün ziyaret ettiği ve kahve içtiği bu doğanın içindeki Gizli bahçe’de bir araya gelmesini öncüler çok anlamlı bulduklarını ifade ettiler.

Doğu Perinçek buradaki konuşmasında şöyle dedi;

“Devletsiz kalan halkların tarihi sömürge tarihidir.Devletin kalmadığı halklar o yüzden varını yoğunu koyarak devrim yaparlar . Bizim uygarlaşma tarihimiz batı ile savaş tarihidir. Emperyalizm den uzaklaşmadan uygarlaşamayız. Tayyip Erdoğanlar ABD nin koltuğa oturttuğu adamlardır. Şafakta ise yeni bir uygarlı doğuyor , insanlar bir arada yaşarlar, Kamuculuk geliyor , Asya, Hindistan ve Çin örnektir. İşçi partisi bu milletin önüne koyduğu proğramı ile hem Halkımızı hem insanlığı kurtaracak bir misyondur.

SİZE SÜPRİZİMİZ VAR

Sizleri buraya kahvaltı için değil sürpriz için çağırdık, sizi mücadeleye çağırıyoruz , sizleri işçi partisinde görev almaya , mutluluklara çağırıyorum diyerek konuşmasını bitirdi, ve toplantı karşılıklı sohbetle saat 12.oo ye kadar sürdü.

BAYINDIR İLÇE ÖRGÜTÜ AÇILIŞI

Bayındır’ a girişte Genel Başkan ve konvoyunu Bayındır ve Tire İlçe örgütü yöneticileri karşıladı . Hep beraber ilçe örgütüne gidildi. Parti binasının önü düğün alayı gibiydi ilçedeki diğer partilerin, kurum ve kişilerin ve gönderdiği çiçekler binanın önünü kapatmıştı, kalabalık arasında ilçenin diğer parti başkanları, ziraat odası başkanı da vardı, Bayındır İlçe Başkanı Av. Sayın Nevin Odabaşı Genel Başkan ve beraberindekileri binanın önünde karşıladı ve açılış yapıldıktan sonra hep beraber Bayındır parkına gidildi. Genel Başkan halka önce Bayındır İlçe başkanını tanıttı ve diğer bölgelerde yaptığı konuşmalarını soru cevap olarak yineleyen Doğu Perincek’in yaptığı konuşma sık sık alkışlarla kesildi. Bayındır halkını da İşçi Partisinde mücadeleye davet etti. Genel Başkana Türban, Asgari ücretin ne kadar olması gerektiği, Meclise kaç milletvekilinin yeterli olduğu , sol partiler niye birleşmiyor gibi sorular soruldu. Perinçek “Türban emperyalist güçlerin Türk kadınının başına çuval geçirmesidir. Bizim kadınlarımız başını başörtüsü ile örter neden örter, çünkü tarlada çalışyordur, ondan örter, türban sosyete örtüsüdür, türbanla tarlada çalışılmaz, türbanla labrotuvarda, hastanede, fabrikada çalışılamaz çünkü çalışmaya mani olur, emperyalist güçler
Bir kısım kadınımıza türban taktırarak diğer bir kısmının da göbeğini açtırarak kadını cinsel obje olarak gösteriyor, kadın kimdir, anamızdır, bacımızdır karımızdır, kızımızdır, onların bir kısmının dediğim gibi göbeğini açtırarak, diğer bir kısmını da türbanla örtüp acaba altında neler var diye düşündürüyorlar. Sol partilerin birleşmesi sorusuna da evet sol partiler bir noktada buluşmalı ama CHP, SHP,ÖDP AB ye gireceğiz diyorlar AKP den farkları yoktur bunlar DYP,ANAP ve diğer partiler gibi birlik yapar. Sol Partiler yanlızca bir noktada birleşmeli oda büyük Önder Mustafa Kemal’in yolu, İşçi Partisinin Milli hükümet proğramı
Birleştirici proğramdır, bütün partileri davet ettik ediyoruz , bizim hiçbir şeyden korkumuz yok , bizim temelimiz bilimdir .Temeli bilim olanlar hiçbir şeyden korkmazlar. Diyerek konuşmasını bitirdi ve Ödemiş’e doğru yola çıkıldı .

ÖDEMİŞ PINARLI KÖYÜ

Gezi proğramında olmamasına rağmen halkın çağrısı üzerine Pınarlı köyüne uğrayan Perinçek
Kahvede oturan Pınarlı köylüleri ile sohbet etti , sorunlarını dinledi, Pamuk ve tütün üreten köylü artık ekmekten vazgeçmek zorunda kaldıklarını , ayrıca su parasını ödeyemedikleri için bütün köyün suyunun kesik olduğunu anlatıyorlar .Genel başkan burada da köylüye milli hükümet proğramını anlattı ve proğrama inanan köylüler üye oldular, gezi proğramında bile olmayan bu köyde artık İşçi Partisi vardı.Köylü genel başkanı çoşkuyla uğurladı ve biz hep yanınızdayız İzmir İl Başkanımız , Bayındır İlçe başkanımız hep yanınızda her zaman sizi ziyaret edip, sorunlarınızla ilgilenecekler dedi.

ÖDEMİŞ ÖNCÜLER YEMEĞİ

100 öncünün katıldığı geceye DSP İzmir eski Milletvekili Mehmet Özcan, CHP Kiraz ilçe başkanı Pilot Zeybek ,Ali Uysal, Kiraz Cerit köy muhtarı , Kiraz Belediye Mecli üyeleri Muammer Karatepe ,Ahmet Yılmazer , Ergül Göktaş, İsmail Orhan ve Mustafa Okka, MHP Ödemiş Belediye Meclisi eski üyesi Mehmet Çeliker ‘de katıldı. Yemekte önce İzmir İl Başkanı Ercan Sedefoğlu konuştu . Konuşmasına 2 gündür yapılan etkinleri anlatarak başladı ve bu etkinliklerde görev alanlara ve yemeğe katılanlara teşekkür etti. Genel Başkan Doğu Perinçek ise Öncüleri partiye davet etti ve Ödemiş’te İşçi partisini kurmalıyız dedi. AB ‘ne üyelik için maalesef sol partilerinde şerefli girmeliyiz diyerek destek verdiklerini ama AB’ye şerefli girişinde şerefsiz girişinde aynı olduğunu söyledi. Daha sonra söz alan eski DSP milletvekili Mehmet Özcan söz alarak “ Ben mecliste uyum yasalarına ikiz ihanet yasalarına asla oy vermedim bunun bilinmesini isterim dedi. Konuşması alkışlanan Mehmet Özcan’ın bu konuşmasını Doğu Perinçek’te kutladı.

Başkan Doğu Perinçek Aydın Bölgesindeki etkinliklere katılmak için aracının güzergahını değiştirdiğinde saat 12.oo olmuştu.

Böylece İzmir İşçi Partisinin düzenlediği 2 günlük çalışma proğramının sonunda 5000’i aşkın yurttaşa hitap edildi. Milli Hükümet Proğramı anlatıldı, dağıtıldı ve partiye yüzlerce üye yapıldı

Kameramanımız Deniz şöyle diyordu; “Çok iyi bir iş yaptık , Köylerde beldelerde İlçelerde, her yerde çok devrimci bir çalışma bu”

Haber : Hayati Özcan- Oya Dikmen-Deniz Doku
Kamera : Deniz Doku- Şafak Durna
Fotoğraflar : Oya Dikmen
Paylas
 
 
İşçi Partisi Genel Merkezi © 2006 | İşçi Partisi Propaganda Bürosu
İşçi Partisi Genel Merkezi Toros Sokak No: 9 Sihhiye - ANKARA
Tel: 0.312.231 81 11 Faks: 0.312.229.29.94